Dr inż. Beata Mokrzycka - Wieteska

Telefon: 42 631 35 26

E-Mail:  beata.mokrzycka-wieteska@p.lodz.pl

Wykształcenie:

• Politechnika Łódzka, Wydział Budownictwa i Architektury, Instytut Inżynierii Lądowej i Sanitarnej, rok ukończenia: 1989, uzyskany tytuł zawodowy: magister inżynier inżynierii środowiska, specjalność – urządzenia sanitarne, tytuł pracy magisterskiej: „Badania nad określeniem przydatności niektórych węgli aktywnych produkowanych w kraju do zamykania obiegów wody technologicznej w zakładach włókienniczych”,

• SGGW (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego) w Warszawie, Wydział Inżynierii i Kształtowania Środowiska, uzyskany stopień naukowy doktora, rok uzyskania 2002, tytuł pracy doktorskiej: „Wpływ chemicznego strącania fosforu na przebieg kompostowania osadów ze ścieków komunalnych”.

Wybrane publikacje i konferencje

• Mokrzycka-Wieteska B.,Przybiński J., 2012, Własne rozwiązania technologiczno-techniczne gospodarki ściekowej w bazach paliw w aspekcie uzyskiwania efektu ekologicznego i oddziaływań na środowisko. Referat wygłoszony na Seminarium Naukowym Instytutu Inżynierii Środowiska, Konopnica 25-27 czerwca 2012 r.

• Mokrzycka-Wieteska B.,Przybiński J., 2011, Wpływ siarczanów na fermentację metanową garbarskich odpadów wapniowych, Zeszyty Naukowe Politechniki Łódzkiej Nr 1100, Budownictwo Zeszyt 63, Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej.

• Mokrzycka-Wieteska B.,Urbaniak M., 2005, Nowe perspektywy w gospodarowaniu odpadami poubojowymi, Konferencja Naukowo-Techniczna pt. „Ścieki, osady i odpady w środowisku”, kwiecień 2005 r., Łódź.

• Mokrzycka-Wieteska B.,2001, Wykorzystanie kompostu z komunalnych kompostowni na cele rolnicze i przyrodnicze – aspekty gospodarcze i sanitarne, Materiały II Krajowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej nt. „Inżynieria Środowiska w Zapobiegawczym Nadzorze Sanitarnym”, Lubiatów k. Sławy, maj 2001 r., Materiały konferencyjne opublikowano: Problemy Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska, nr 1, s. 123-144, wyd. PTH, Zielona Góra.

• Urbaniak M., Mokrzycka-Wieteska B., 2000, Kompostowanie osadów wstępnych -surowych i poddanych fermentacji metanowej, Materiały Konf. Naukowo-Technicznej nt. „Osady ściekowe - technologie, wspomaganie decyzji”, Ustroń, 29-30.06.2000 r., Materiały konf. opublikowano: Inżynieria i Ochrona Środowiska, t 3, nr 1-2, s. 247 – 254, wyd. Politechniki Częstochowskiej.

Projekty badawcze:

Projekt badawczy KBN nr 5 PO6H 00319. Główny wykonawcaTytuł projektu badawczego: Wykorzystanie odpadów bezchromowych z przetwórstwa skór dla celów nawozowo-rekultywacyjnych, okres realizacji 2000 – 2003.

Doświadczenia zawodowe zdobyte poza uczelnią:

Autor lub współautor z dr. Jerzym Przybińskim (wieloletnim pracownikiem PŁ, rzeczoznawcą PZITS, projektantem w specjalności instalacyjno-inżynierskiej w zakresie sieci sanitarnych i ochronyśrodowiska, rzeczoznawcą Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz rzeczoznawcą Budowlanym w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej, biegłym sądowym z zakresu ochrony i inżynierii środowiska przy Sądzie Okręgowym w Łodzi) kilkudziesięciu opinii, koncepcji, ekspertyz technicznych, operatów wodnoprawnych, ocen ryzyka i analiz zagrożeń elementów środowiskowych, raportów oddziaływania na środowisko itp.

Prowadzone zajęcia dydaktyczne:

• Gospodarka odpadami – s1, 4, Sieci i Instalacje Budowlane w Inżynierii Środowiska,

• Technologia ścieków – s1, 5, Inżynieria Środowiska,

• Gospodarka odpadami – s1, 6, Inżynieria Środowiska,

• Oczyszczanie ścieków komunalnych – projekt, s1, 6, Inżynieria środowiska,

• Gospodarka wodna – s1, 6, Inżynieria Środowiska,

• Gospodarka odpadami – s1, 6, Kolegium Gospodarki Przestrzennej,

• Gospodarka odpadami – projekt – s1, 7, Inżynieria Środowiska,

• Projekt zespołowy PBL – s1, 7, Inżynieria Środowiska,

• Seminarium dyplomowe – s1, 7, Inżynieria Środowiska,

• Unieszkodliwianie odpadów – s2, 2, Sieci i Instalacje w Inżynierii Środowiska,

• Unieszkodliwianie odpadów – nz2, 3, Sieci i Instalacje w Inżynierii Środowiska.

Wypromowane prace inżynierskie i magisterskie: ponad 200 prac oraz ponad 60 recenzji prac dyplomowych.

Ukończone kursy podnoszące kompetencje dydaktyczne:

• Politechnika Łódzka, Wydział Organizacji i Zarządzania, Podyplomowe Studium Pedagogiczne, Praca końcowa: „Kontrola i ocena wiedzy studentów”, rok ukończenia 1993.

• Udział wwarsztatach projektowychpotwierdzonych certyfikatem nt. „Zastosowania geosyntetyków przy budowie i rekultywacji wysypisk odpadów”.Organizator TEGOLA Polonia Ltd, 2009 r.

• Metoda Problem Based Learning, IFE, 2015 r.